Индианско племе купи веригата \"Хард рок кафе\" за близо $1 млрд.

Семинолите са единствените сред коренното население на Америка, които никога не са подписвали мирен договор със САЩ

Първото заведение от веригата е отворено в Лондон, снимка: HardRock.comЛегендарната верига заведения "Хард рок кафе" стана притежание на индианско племе, което плати на британските собственици "Ранк груп" близо 1 млрд. долара.

Семинолите, които вече притежават хотели и казина с тази търговска марка в Тампа и Холивуд, са платили 965 млн. долара.

Общо обектите "Хард рок кафе" (HardRock.com) по света - ресторанти, но също казина и хотели - са 132 в 45 държави, а печалбата им за миналата година преди облагане с данъци е възлизала на общо 35 млн. лири стерлинги.

"Ранк" остават в бизнеса и продължават да се занимават изцяло с хазарт - залагания онлайн и по телефона, казина и бингозали, информира Би Би Си.

Колкото до купувачите, семинолите са единствените сред коренното население на Америка, които никога не са подписвали мирен договор със САЩ.

Племето наброява 12 хил. души и притежава земи в щатите Оклахома (SeminoleNation.com) и Флорида (SeminoleTribe.com), а основните му бизнес интереси са в тютюневата индустрия, туризма и хазарта.

Пит Тауншенд настройва китарата си, снимка: HardRock.comВ съзвучие с името си веригата, основана в началото на 70-те от Айзък Тигрет и Питър Мортън като първото лондонско заведение в американски стил, притежава и значителна колекция реликви на рокмузиканти.

№1 е бил виртуозът Ерик Клаптън ("Крийм"), който е пожелал да окачи китарата си "Lead II Fender" на стената в бара. Още на следващата седмица Пит Тауншенд от "Ху" им изпратил и един от своите инструменти.





{START_COUNTER}